Společenské vědy pro SŠ - 4.díl pracovní sešit

Kód: 113-0277
Produktové číslo: 9788073581763
Nakladatelství: DIDAKTIS
Autor: R. Brázda, J. Cigán, Z. Jastrzembská, L. Hoder a kol.
Kategorie: Společenské vědy
Vaše cena:189,00 Kč
171,82 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

 

AKČNÍ ZBOŽÍ VE SLEVĚ se nevztahuje na NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

(po přihlášení a zaškrtnutí NP - ANO, zobrazuje se výchozí cena bez slevy)

Popis

Počet stran: 104

Formát: A4

Vazba: brožovaná

Pracovní sešit tvoří jednotný celek s učebnicí – ve vyučování se předpokládá kombinace práce s oběma částmi učebnicové sady. Sešit ověřuje a dále prohlubuje znalost klíčového učiva, současně posouvá vybranou problematiku do každodenních souvislostí.

Cvičení jsou navržena tak, aby zvlášť podporovala rozvoj dovedností a klíčových kompetencí žáků. Společně se zařazením jednotlivých průřezových témat tedy pracovní sešit (obdobně jako učebnice) naplňuje požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro gymnázia a Rámcového vzdělávacího programu pro střední odborné vzdělávání.

Struktura pracovního sešitu kopíruje strukturu učebnice – naleznete zde tedy totožné tematické celky, kapitoly a podkapitoly. Jednotlivá cvičení odkazují na příslušné výkladové části učebnice a dále je rozvíjí.

Navíc se v pracovním sešitě za každým z tematických celků objevuje dvoustránkový oddíl Opakování, které ověřuje znalost klíčových pojmů a problémů příslušného celku. Po formální stránce je Opakování zpracováno tak, aby typem zařazených cvičení odpovídalo připravované podobě nové maturitní zkoušky.

Pracovní sešit nabízí širokou škálu cvičení – vedle klasických faktografických zadání (posuzování pravdivosti tvrzení, doplňování chybějících pojmů, přiřazování pojmů ke stanoveným kategoriím aj.) jsou výrazně zastoupena cvičení směřující k rozvoji dovedností žáků – práce s textem a ikonickým materiálem, posuzování a řešení modelových situací, identifikace problémů atd. Jednotlivá zadání pak kombinují individuální a skupinovou práci studentů.

Důraz je kladen také na spolupráci studentů a jejich sebevyjádření, a to ať už ve formě diskuse, proslovu, či v písemné formě – formální zpracování sešitu přitom umožňuje, aby většinu cvičení mohli studenti vypracovat přímo do sešitu. Cvičení také vedou studenty k práci s různými zdroji informací a ke kritickému zhodnocení spolehlivosti těchto zdrojů, čímž je zvlášť připravují na život v současné informační společnosti.

Samozřejmostí zůstává poutavé grafické zpracování, které zvyšuje přehlednost textů a systematičnost práce s nimi. Formálně jsou odlišeny jak jednotlivé typy cvičení, tak i variabilní formy práce studentů. Formální stránku pracovního sešitu doplňují zadání využívající práci s fotografiemi, ilustracemi a grafy.

s doložkou MŠMT

Specifikace

Váha 0.3 kg
ROČNÍK SŠ 4. ROČNÍK
Autor R. Brázda, J. Cigán, Z. Jastrzembská, L. Hoder a k

S tímto zbožím kupují

Literatura pro 2.ročník SŠ  - pracovní sešit
Kód: 113-0227

Literatura pro 2.ročník SŠ - pracovní sešit

Vaše cena:219,00 Kč
199,09 Kč bez DPH
Český jazyk a komunikace pro SŠ - 2.díl pracovní sešit
Kód: 113-0247

Český jazyk a komunikace pro SŠ - 2.díl pracovní sešit

Vaše cena:169,00 Kč
153,64 Kč bez DPH
Prima B1/ - 5.díl učebnice
Kód: 130-263

Prima B1/ - 5.díl učebnice

Vaše cena:329,00 Kč
299,09 Kč bez DPH
Společenské vědy pro SŠ - 4.díl učebnice
Kód: 113-0276

Společenské vědy pro SŠ - 4.díl učebnice

Vaše cena:219,00 Kč
199,09 Kč bez DPH
Prima B1/ - 5.díl pracovní sešit
Kód: 130-263-2

Prima B1/ - 5.díl pracovní sešit

Vaše cena:219,00 Kč
199,09 Kč bez DPH
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění