Společenské vědy pro SŠ - 1.díl pracovní sešit

Společenské vědy pro SŠ - 1.díl pracovní sešit
Kód: 113-0262
Produktové číslo: 9788073581459
Nakladatelství: DIDAKTIS
Autor: D. Denglerová, H. Doležalová, V. Kirchnerová a kol.
Kategorie: Společenské vědy
Vaše cena:179,00 Kč
162,73 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

 

AKČNÍ ZBOŽÍ VE SLEVĚ se nevztahuje na NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

(po přihlášení a zaškrtnutí NP - ANO, zobrazuje se výchozí cena bez slevy)

Popis

Počet stran: 88

Formát: A4

Vazba: brožovaná

Pracovní sešit tvoří jednotný celek s učebnicí – ve vyučování se předpokládá kombinace práce s oběma částmi učebnicové sady. Sešit ověřuje a dále prohlubuje znalost klíčového učiva, současně posouvá vybranou problematiku do každodenních souvislostí.

Cvičení jsou navržena tak, aby zvlášť podporovala rozvoj dovedností a klíčových kompetencí žáků. Společně se zařazením jednotlivých průřezových témat tedy pracovní sešit (obdobně jako učebnice) naplňuje požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro gymnaziální vzdělávání a Rámcového vzdělávacího programu pro střední odborné vzdělávání.

Struktura pracovního sešitu kopíruje strukturu učebnice – naleznete zde tedy totožné tematické celky, kapitoly a podkapitoly. Jednotlivá cvičení odkazují na příslušné výkladové části učebnice a dále je rozvíjí.

Navíc se v pracovním sešitě za každým z tematických celků objevuje dvoustránkové Opakování, které ověřuje znalost klíčových pojmů a problémů příslušného celku. Po formální stránce je Opakování zpracováno tak, aby typem zařazených cvičení odpovídalo připravované podobě maturitní zkoušky stanové MŠMT ČR.

Pracovní sešit nabízí širokou škálu cvičení – vedle klasických faktografických zadání (posuzování pravdivosti tvrzení, doplňování chybějících pojmů, přiřazování pojmů ke stanoveným kategoriím aj.) jsou výrazně zastoupena cvičení směřující k rozvoji dovedností žáků – práce s textem a ikonickým materiálem, posuzování a řešení modelových situací, identifikace problémů atd. Jednotlivá zadání pak kombinují individuální, párovou a skupinovou práci studentů.

Zastoupeny jsou také podněty pro dlouhodobější projekty a aktivity.

Klade také důraz na spolupráci studentů a jejich sebevyjádření, a to ať už ve formě diskuse, proslovu, či v písemné formě – formální zpracování sešitu přitom umožňuje, aby naprostou většinu cvičení mohli studenti vypracovat přímo do sešitu. Cvičení také vedou studenty k práci s různými zdroji informací a ke kritickému zhodnocení spolehlivosti těchto zdrojů, čímž je zvlášť připravují na život v současné informační společnosti.

I zde je samozřejmostí poutavé grafické zpracování, které zvyšuje přehlednost textů a systematičnost práce s nimi. Formálně jsou odlišeny jak jednotlivé typy cvičení, tak i variabilní formy práce studentů. Formální stránku pracovního sešitu doplňují zadání využívající práci s fotografiemi, ilustracemi a grafy.

S doložkou MŠMT.

Specifikace

Váha 0.255 kg
ROČNÍK SŠ 1. ROČNÍK
Autor D. Denglerová, H. Doležalová, V. Kirchnerová a kol

S tímto zbožím kupují

Sbírka úloh z matematiky pro obchodní akademie
Kód: 75-04

Sbírka úloh z matematiky pro obchodní akademie

Vaše cena:135,00 Kč
111,57 Kč bez DPH
Hospodářský zeměpis - regionální aspekty světového hospodářství pro OA a SOŠ
Kód: 18-7058

Hospodářský zeměpis - regionální aspekty světového…

Vaše cena:173,00 Kč
157,27 Kč bez DPH
Zlevněno
Dějepis pro střední odborné školy
Kód: 200-5662

Dějepis pro střední odborné školy

Vaše cena:255,00 Kč
231,82 Kč bez DPH
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění