Píšeme příbeh 4.-6. třída

Kód: 494-106
Produktové číslo: 9788090597808
Nakladatelství: ŠAFRÁN
Autor: Joy Evansová, Marilyn Evansová, Jo Ellen Mooreová
Kategorie: ČESKÝ JAZYK
Vaše cena:299,00 Kč
271,82 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

Popis

Formát: A4

Vazba: brožovaná

V této publikaci najdete zadání a pracovní listy pro výuku psaní. Žáci se seznamují se třemi aspekty příběhu – postavami, prostředím a dějem. Postupně se učí psát příběh se zajímavou zápletkou a logickým závěrem. Jsou podporováni v psaní vlastních příběhů a zkoumají, v čem se liší příběhy různých žánrů. Žáci si mohou vyzkoušet psaní sci-fi, fantasy, dobrodružných i detektivních příběhů a příběhů ze skutečnosti a minulosti. V publikaci najdete materiály, které můžete žákům kopírovat, pomůcky do center psaní i pro práci s celou třídou. Žáci mohou pod vaším vedením projít všemi fázemi psaní od hledání tématu, přes psaní a upravování různých verzí, po sepsání celého příběhu, který je ilustrován, svázán a publikován.

Píšeme příběh nabízí starším žákům vše, co potřebují vědět a umět, aby mohli psát nápadité, zajímavé krátké příběhy. V knize je mnoho instrukcí, návodů a pracovních listů, které obohatí vaši výuku psaní.

Části příběhu

*V této kapitole se žáci učí rozpoznat a popsat postavy, prostředí, děj a závěr příběhu. Některé pracovní listy či aktivity jsou jednodušší, jiné obtížnější. Zvolte si ty, které budou vašim žákům nejvíc vyhovovat. Při navržených aktivitách žáci pracují se známými příběhy, popisují a ilustrují části příběhu a sami píšou kousky textu. Na konci této kapitoly využijí toho, co se naučili, při tvorbě vlastního příběhu.

Psaní krok za krokem

*K dispozici jsou pracovní listy, díky kterým píšou příběh krok za krokem. Plán práce a grafické organizéry ulehčí žákům práci.

Doplňkové materiály

*Dalšími způsoby, jak si žáci mohou naplánovat psaní příběhu, je vyplnění osnovy, vytvoření šesti otázek a mapy příběhu.

Psaní různých žánrů

*Když si žáci osvojí, jaké části má příběh a jaké jsou kroky při psaní, vyzvěte je, aby psali různé žánry. Nabízíme vám nápady a instrukce pro žáky, jak psát příběh ze skutečnosti, z minulosti, detektivní a dobrodružné, fantasy a sci-fi.

Příprava vydání

*Nakopírujte žákům pracovní listy ke konečné verzi a podpořte je, aby si je zpracovali originálně a po svém.

Centra psaní a přípravy vydání

*V centru psaní se nachází mnoho materiálu, který pomáhá žákům napsat jejich vlastní příběh. Žákům, kteří mají potíže začít psát, pomohou začátky příběhů na kartičkách, seznamy postav, prostředí a zápletek i seznamy otázek k psaní různých žánrů. Starší žáci si mohou připravit vydání svých příběhů samostatně. Jednoduše jim v centru nabídněte různé materiály, pomůcky a pracovní listy z této knihy, aby si mohli vytvořit ilustrace, obálku a vazbu své knihy.

Specifikace

Váha 0.27 kg
ROČNÍK ZŠ 4. ROČNÍK
Autor Joy Evansová, Marilyn Evansová, Jo Ellen Mooreová

S tímto zbožím kupují

Tvořivé psaní - 2. - 4.třída
Kód: 494-111

Tvořivé psaní - 2. - 4.třída

Vaše cena:299,00 Kč
271,82 Kč bez DPH
Píšeme příběh 1.-3.třída
Kód: 494-105

Píšeme příběh 1.-3.třída

Vaše cena:299,00 Kč
271,82 Kč bez DPH
Hravá čítanka 4.ročník ZŠ - pracovní učebnice
Kód: 479-408

Hravá čítanka 4.ročník ZŠ - pracovní učebnice

Vaše cena:95,00 Kč
86,36 Kč bez DPH
Hravá čítanka 5.ročník ZŠ - pracovní učebnice
Kód: 479-508

Hravá čítanka 5.ročník ZŠ - pracovní učebnice

Vaše cena:95,00 Kč
86,36 Kč bez DPH
Čtení s porozuměním 5
Kód: 479-551

Čtení s porozuměním 5

Vaše cena:89,00 Kč
80,91 Kč bez DPH
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění