Občanský a společenskovědní základ - POLITOLOGIE, ČLOVĚK V MEZINÁR. PROSTŘEDÍ

Kód: 149-75
Produktové číslo: 9788074021633
Nakladatelství: COMPUTER MEDIA
Autor: Tereza Köhlerová, Marek Moudrý
Kategorie: Společenské vědy
Vaše cena:220,00 Kč
200,00 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

 

AKČNÍ ZBOŽÍ VE SLEVĚ se nevztahuje na NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

(po přihlášení a zaškrtnutí NP - ANO, zobrazuje se výchozí cena bez slevy)

Popis

Formát: A4

Počet stran: 104

Vazba: Brožovaná

Katalog požadavků ke státní maturitní zkoušce: Člověk a stát.

Politologie je velmi starou naukou, jejíž kořeny sahají až do starověkých říší. Význačného rozmachu doznala za středověku a novověku. V 19. a 20. století byly položeny základy moderní politologie, z jejíchž poznatků se čerpá i v současnosti. Politologie se dotýká všech oborů lidské činnosti a také života každého člověka.

Posláním první části učebnice je poskytnout základní přehled o problematice politologie a seznámit čtenáře se základními pojmy, skutečnostmi a oblastmi politologie. Témata v učebnici přispívají k vytvoření základní podoby politického povědomí.

Druhá část, "Člověk v mezinárodním prostředí" se zabývá strukturami mezinárodních organizací, evropskou integrací a poznáním Evropské unie a principů na kterých funguje. Neopomíjí ani současná žhavá témata, jako je globalizace, konzumní společnost nebo trvale udržitelný rozvoj.

Titul zohledňuje stanovený obsah učiva vycházející z RVP Občanský a společenskovědní základ. Učivo však bude vyhovovat i těm školám, které mají ve vzdělávacím plánu zařazenu výuku práva.

Učebnice zahrnuje témata:

1. Politologie jako věda (Politologie a politika; Politologie a její místo v systému věd; Historický vývoj politického myšlení)

2. Stát (Teorie vzniku státu; Definice, znaky a funkce moderního státu; Typy států a forma vlády; Státní občanství; Pohyb osob mezi státy)

3. Ústava ČR / dělba moci / lidská práva (Vývoj našeho ústavního systému; Dělba moci; Proces schvalování zákonů; Lidská práva)

4. Člověk jako občan demokratického státu (Občanská společnost; Politické strany; Nátlakové skupiny; Státní správa a samospráva; Veřejný ochránce práv; Horizontální a vertikální dělba moci; Volby a volební systémy)

5. Demokracie a jiné formy vlád (Demokracie jako forma vlády; Principy a hodnoty demokracie; Autoritářské a totalitní režimy; Diktátoři 20. století; Politické ideologie; Extremismus)

6. Mezinárodní integrace / Mezinárodní organizace (Mezinárodní integrace; Mezinárodní obchod; Mezinárodní ekonomické organizace; Organizace spojených národů; Severoatlantická aliance)

7. Evropská integrace (Historie sjednocování Evropy; Faktory ovlivňující evropskou integraci; Ideologické vlivy; Politické vlivy; Ekonomické vlivy)

8. Evropská unie (Podstata fungování EU; Zakládající smlouvy; Členské státy EU; Symboly EU; Pilíře EU; Volný pohyb osob – Schengenský prostor; Politiky EU)

9. Instituce Evropské unie (Hlavní instituce EU; Další důležité instituce EU; Princip subsidiarity; Evropská rada; Předsednictví a členové Evropské rady; Rada Evropské unie; Rozhodování v Radě Evropské unie; Evropská komise; Evropský parlament)

10. Globalizace / Planetární problémy (Podstata globalizace; Globalizace z historického pohledu; Příčiny globalizace; Dopady globalizace na stát a společnost; Konzumní společnost; Trvale udržitelný rozvoj)

Specifikace

Váha 0.336 kg
ROČNÍK STŘEDNÍ ŠKOLY
Autor Tereza Köhlerová, Marek Moudrý

S tímto zbožím kupují

- 15 %
Akce Zlevněno
Matematika pro netechnické obory SOŠ a SOU - 1.díl  (kniha + CD)
Kód: 952-1124

Matematika pro netechnické obory SOŠ a SOU - 1.díl…

Výchozí cena: 212,00 Kč
Vaše cena:180,00 Kč
163,64 Kč bez DPH
Dějepis I. v kostce pro SŠ
Kód: 2-611

Dějepis I. v kostce pro SŠ

Vaše cena:149,00 Kč
135,45 Kč bez DPH
Dějepis II. v kostce pro SŠ
Kód: 2-612

Dějepis II. v kostce pro SŠ

Vaše cena:179,00 Kč
162,73 Kč bez DPH
Literatura - přehled středoškolského učiva
Kód: 158-17

Literatura - přehled středoškolského učiva

Vaše cena:213,00 Kč
193,64 Kč bez DPH
- 10 %
Akce Zlevněno
Český jazyk pro SŠ - Mluvnice - učebnice
Kód: 130-310

Český jazyk pro SŠ - Mluvnice - učebnice

Výchozí cena: 349,00 Kč
Vaše cena:314,00 Kč
285,45 Kč bez DPH
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění