Literatura pro 4.ročník SŠ - učebnice

Literatura pro 4.ročník SŠ - učebnice
Kód: 113-0244
Produktové číslo: 9788073581497
Nakladatelství: DIDAKTIS
Autor: L. Andree, M. Fránek, M. Kulhavá a kol.
Kategorie: ČESKÝ JAZYK
Vaše cena:249,00 Kč
226,36 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

Popis

Formát: A4

vazba: brožovaná

**Učebnice je zpracována podle RVP pro střední odborné vzdělávání (ve vzdělávací oblasti Estetické vzdělávání) a podle RVP pro gymnaziální vzdělávání (ve vzdělávací oblasti Jazyk a jazyková komunikace). Lze ji tedy použít ve výuce jak na středních odborných školách, tak i na gymnáziích.

Učebnice plynule navazuje na učivo obsažené v předchozím titulu Literatura pro 3. ročník středních škol. Současně uzavírá celou sadu Literatura pro střední školy.

**Čtvrtý díl učebnicové sady Literatury pro střední školy se skládá z 5 tematických celků, v nichž se studenti a studentky seznámí se společensko-historickým pozadím, kulturou, uměním a literaturou. Výklad končí až v aktuální současnosti.

**Studentky a studenti se tak mohou setkat s autory a díly, které mohou znát ze svého okolí a které řeší jim blízká témata, což může přispět ke zvýšené motivaci ke studiu a k většímu zájmu o četbu a literaturu jako takovou.

**Vykládat dobře literární historii druhé poloviny 20. století nelze bez napojení na dějiny, resp. společensko-historické pozadí, které vývoj kultury ovlivňovalo. Naším cílem bylo ve všech dílech sady ukázat propojenost mezi dějinami a kulturou, čtvrtý díl proto není výjimkou.

**Na začátku každé kapitoly je opět dvoustrana tzv. novin, kde se studenti a studentky seznámí s historickým i společenským pozadím doby, která je dále v kapitole probírána.

**Třikrát je zařazena také dvoustrana o vývoji českého divadla, která přináší množství informací o vývoji dramatické tvorby a divadelní produkce na našem území od roku 1945 až do současnosti. Jednotlivé podkapitoly učebnice jsou vnitřně provázány, a poskytují tak studentům optimální podmínky pro pochopení a osvojení probíraného tématu.

**Provázanost však není pouze vnitřní (v rámci učebnice), uplatňuje se zejména mezi jednotlivými částmi celé sady (učebnice – pracovní sešit – CD – průvodce pro učitele). Struktura učebnice je dodržena i v pracovním sešitě, proto je celý set přehledný a práce s ním je velmi snadná.

**Výrazným rysem sady je zvýšený zájem o problematiku moderních dějin, které předurčovaly podobu vývoje na kulturním a uměleckém poli. V době, kdy ve školách chybí ucelený materiál k výuce moderních dějin, je naše sada prvním krokem k systematickému začlení moderních dějin do středoškolské výuky.

**Učebnice přináší rovněž přehled filmů, které se vztahují k probíraným tématům a které mohou studentům tuto tematiku vhodně přiblížit.

**V učebnici najdete také krátké ukázky z literárních děl, které doplňují výkladové bloky. Učebnice odkazuje i na poslechové ukázky, ty najdete na třech CD. Přepis audio nahrávek z CD ke cvičením v učebnici a pracovním sešitě učebnicové sady Literatura pro 4. ročník SŠ je součástí titulu Literatura pro 4. ročník SŠ – Průvodce pro učitele. Moderní grafika vhodně podporuje a doplňuje přehledné výkladové bloky. Učebnice je založena také na velkém množství obrazového materiálu. Součástí učebnice jsou i komiksy, které s jistou nadsázkou přibližují studentům probírané učivo.

**S doložkou MŠMT

Specifikace

Váha 0.44 kg
ROČNÍK SŠ 4. ROČNÍK
Autor L. Andree, M. Fránek, M. Kulhavá a kol.

S tímto zbožím kupují

Český jazyk pro 6.ročník ZŠ a VG - příručka učitele  NOVÁ GENERACE
Kód: 130-1600-3

Český jazyk pro 6.ročník ZŠ a VG - příručka učitele…

Vaše cena:499,00 Kč
453,64 Kč bez DPH
Schritte International 4 - Kursbuch + Arbeitsbuch mit Audio-CD zum Arbeitsbuch
Kód: 66-530

Schritte International 4 - Kursbuch + Arbeitsbuch…

Vaše cena:399,00 Kč
362,73 Kč bez DPH
Maturita ANGLIČTINA  přehledně vypracovaná témata / aktualizivané vydání /
Kód: 2-709

Maturita ANGLIČTINA přehledně vypracovaná témata /…

Vaše cena:129,00 Kč
117,27 Kč bez DPH
Literatura pro 4.ročník SŠ - pracovní sešit  (zkrácená verze)
Kód: 113-0239-2

Literatura pro 4.ročník SŠ - pracovní sešit…

Vaše cena:159,00 Kč
144,55 Kč bez DPH
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění