Literatura - přehled středoškolského učiva

Literatura - přehled středoškolského učiva
Kód: 158-17
Produktové číslo: 9788086873145
Nakladatelství: VYUKA.CZ
Autor: Taťána Polášková, Dagmar Milotová, Zuzana Dvořáková
Kategorie: Český jazyk
Vaše cena:213,00 Kč
193,64 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

 

AKČNÍ ZBOŽÍ VE SLEVĚ se nevztahuje na NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

(po přihlášení a zaškrtnutí NP - ANO, zobrazuje se výchozí cena bez slevy)

Popis

Počet stran: 232

Formát: B5

Vazba: brožovaná

Ve 3. vydání této učebnice byly rozšířeny úvodní části jednotlivých kapitol, jež přinášejí základní představu o historicko-společenském a kulturním vývoji v daném období. V části literární byly aktualizovány zejména kapitoly 19, 20 a 21, které zahrnují období české a světové literatury od konce 2. světové války do současnosti. V historicko-společenském kontextu jsou představeny základní atributy daného literárního období, jež bylo vždy spjato s dobovými společenskými, kulturními a politickými událostmi. Do 3. vydání byly nově zařazeny časové osy, které poskytují základní chronologický přehled nejdůležitějších dobových skutečností. Literatura je druhem umění, a proto je také neodmyslitelně spjata s hudbou, architekturou a malířstvím. Text dopro­vází množství obrázků, které mají studentům ujasnit pohled na probíranou problematiku a ukázat ji na příkladech. Předkládaná kniha tak svým širokým historickým a kulturním záběrem podává ucelené a jasné informace o jedno­tlivých literárních epochách.

Tato kniha vám společně se čtyřmi díly ČÍTANEK a publikacemi ČESKÝ JAZYK – přehled středoškolského učiva, OBSAHY A ROZBORY DĚL, LITERATURA – testové úlohy a ČESKÝ JAZYK – testové úlohy poslouží nejen při pravidelné výuce literatury, ale následně i při přípravě k maturitě a přijímacím zkouškám na vysokou školu. Chce pomoci studentům, aby se orientovali v literatuře, pochopili její vlastnosti a hlavní historické souvislosti.

Součástí knihy jsou četné ukázky z literárních děl, které by měly studenty podnítit k vlastní četbě, jež je nezbytnou podmínkou a základem porozumění literatuře. Podrobněji se vybraným literárním dílům věnují OBSAHY A ROZBORY DĚL a 4 díly ČÍTANEK. Cílem učebnice je také seznámit studenty s hlavními pojmy literární teorie. Jednotlivé termíny jsou proto v průběhu výkladu vysvětlovány (při první zmínce navíc i graficky zvýrazněny a odlišeny od ostatního textu) a dále potom automaticky používány; literární teorii se komplexně věnuje poslední kapitola této knihy. Pro oživení výkladu jsou zařazeny tzv. zajímavosti. V těchto oddílech je studentům předkládáno učivo nad rámec učebních požadavků. Zajímavosti látku zpestřují a obohacují o nové informace.

Specifikace

Váha 0.39 kg
ROČNÍK STŘEDNÍ ŠKOLY
Autor Taťána Polášková, Dagmar Milotová, Zuzana Dvořákov

S tímto zbožím kupují

Odmaturuj! z českého jazyka - rozšířené vydání doplněné o praktickou část
Kód: 113-302-1

Odmaturuj! z českého jazyka - rozšířené vydání…

Vaše cena:219,00 Kč
199,09 Kč bez DPH
Sbírka úloh z matematiky pro SOŠ, SOU a nástavbové studium
Kód: 962-1216

Sbírka úloh z matematiky pro SOŠ, SOU a nástavbové studium

Vaše cena:298,00 Kč
270,91 Kč bez DPH
Elektrotechnika III pro SOŠ a SOU  (A.Blahovec)
Kód: 427-24

Elektrotechnika III pro SOŠ a SOU (A.Blahovec)

Vaše cena:315,00 Kč
286,36 Kč bez DPH
Odmaturuj! z literatury 2
Kód: 113-301-2

Odmaturuj! z literatury 2

Vaše cena:179,00 Kč
162,73 Kč bez DPH
Odmaturuj! z literatury 1
Kód: 113-301

Odmaturuj! z literatury 1

Vaše cena:199,00 Kč
180,91 Kč bez DPH
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění