Elektrotechnická schémata a zapojení 1 - základní prvky a obvody

Kód: 195-121291
Produktové číslo: 9788073002398
Nakladatelství: BEN
Autor: Štěpán Berka
Kategorie: Strojírenství
Vaše cena:359,00 Kč
326,36 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

 

AKČNÍ ZBOŽÍ VE SLEVĚ se nevztahuje na NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

(po přihlášení a zaškrtnutí NP - ANO, zobrazuje se výchozí cena bez slevy)

Popis

Počet stran: 200

Rozměr: B5

Vazba: brožovaná

obsahuje zapojení základních elektrických obvodů (vypínačů, světelných okruhů - žárovek i zářivek, rozváděčů, stykačů, jističů, elektroměrů, domovních dorozumívacích systémů apod.). Z důvodu přehlednosti, srozumitelnosti a názornosti jsou všechna elektrická zapojení a schémata kreslena barevně, a doplněna množstvím ilustračních obrázků.

Všechna publikovaná schémata a zapojení autor prakticky odzkoušel se svými žáky elektrotechnického oboru na SOŠ a SOU. Předkládaná problematika je v souladu s osnovami výuky odborného výcviku, především oboru Elektrikář pro silnoproud a Mechanik silnoproudých zařízení.

Tento první díl zahrnuje pět tématických celků:

** První celek „Výroba elektrické energie“ pojednává o výrobě a přenosu elektrické energie.

** Druhý s názvem „Spínače nízkého napětí“ obsahuje jednotlivá základní zapojení světelných a zásuvkových obvodů používaných v praxi přes instalační krabice v jednotlivých elektrických sítích.

** Třetí „Domácí dorozumívací audio a video systémy“ ukazuje názorná základní zapojení domácích telefonů a zvonků.

** Čtvrtá část „Elektroměrové a bytové rozváděče“ představuje jednotlivá základní zapojení rozváděčů při použití určité elektrické sítě.

** Pátý celek „Základní zapojení stykačových kombinací“ ukazuje názorná zapojení stykačových kombinací, která se běžně vyskytují v praxi při spouštění elektromotorů.

** V závěrečné příloze najdete na 15 stranách nejběžnější elektrotechnické značky. Doplněno je také barevné značení vodičů a barevné značení jističů. ** Pro praxi byla také doplněna tabulka množství vložených kabelů v parapetních kanálech Kopos Kolín.

Specifikace

Váha 0.396 kg
ROČNÍK STŘEDNÍ ŠKOLY
Autor Štěpán Berka
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění