Elektronika II.

Elektronika II.
Kód: 117-122
Produktové číslo: 9788072322121
Nakladatelství: KOPP
Autor: Miloslav Bezděk
Kategorie: ODBORNÉ PŘEDMĚTY
Vaše cena:239,00 Kč
217,27 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

Popis

Počet stran: 328

Formát: A5

Vazba: brožovaná

Učebnice Elektronika II zaceluje mezeru v nedostatku učebnic pro slaboproudé obory. Tento díl je určen pro 3. ročník průmyslových škol, integrovaných středních škol a učilišť a to pro obory kódu začínající číslicí 26. Obsah učiva je koncipován jak pro potřeby učení, tak pro zasvěcení do dané tématiky vysvětlováním principů.

Učebnice je rozdělena do pěti kapitol.

První část první kapitoly se zabývá vznikem elektromagnetického pole a jeho přenosem do okolí. Prostřední část této kapitoly se zabývá přenosem elektromagnetického vlnění po vedení a vlastností jednotlivých druhů vedení. Konec kapitoly se zabývá všemi druhy antén (vysílacími i přijímacími) a je zde vysvětlena problematika anténních rozvodů.

Druhá kapitola se zabývá nejprve základními pojmy z elektroakustiky, dále principem činnosti mikrofonů a reproduktorů a popisem vícekanálových soustav.

V třetí kapitole jsou popsány principy záznamu a reprodukce zvuku – mechanický, magnetický a optický – kinematografie a „CD“ (DVD) technologie.

Ve čtvrté kapitole je popsán princip rozhlasového vysílání a příjmu, na konci kapitoly je naznačena koncepce digitálního vysílání.

V poslední páté kapitole je popsáno televizní vysílání. Začíná principem černobílé, pak barevné televize. Pokračuje vakuovými obrazovkami. Kapitola pak pokračuje popisem moderních zobrazovačů, od LCD a plasmových obrazovek až po laserové zobrazovače. Na konci kapitoly je vysvětlen televizní digitální přenos.

Specifikace

Váha 0.335 kg
ROČNÍK STŘEDNÍ ŠKOLY
Autor Miloslav Bezděk
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění