Politický systém České republiky

Kód: 16-0169
Produktové číslo: 9788073678937
Nakladatelství: PORTÁL
Autor: Karel Vodička, Ladislav Cabada
Kategorie: OSTATNÍ PRODUKCE
Vaše cena:595,00 Kč
540,91 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

Popis

Počet stran: 488

Vazba: pevná

Předkládaná práce je klíčovou studijní příručkou k politickému systému České republiky. Vyprodání prvního i druhého vydání a neutuchající zájem o tuto publikaci byly impulzem k jejímu třetímu vydání, reflektujícímu všechny volby a politické události do konce roku 2010. Autoři považují diskusi o politickém systému za naléhavě potřebnou, neboť je nezbytným předpokladem sebereflexe každé moderní společnosti.

Kniha obsahuje analýzu všech základních oblastí významných pro fungování politického života i řadu důležitých faktografických údajů, které se vztahují k českému politickému životu. Autoři podávají přehled moderní politologické teorie transformace, probírají hlavní principy současné demokracie v České republice a ústavní instituce na centrální i komunální úrovni, systém politických stran a vnitrostranické rozhodovací procesy. Pozornost je věnována historickému vývoji, vztahu mezi občany a politiky i perspektivám české politické kultury. Kniha zohledňuje výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v květnu 2010 a výsledky senátních a komunálních voleb v říjnu 2010. Z celkového synchronického pohledu je zachycen stav politického systému České republiky na konci roku 2010.

Obsah:

- Historické kořeny politického systému (vývoj od 1918 do rozdělení ČSFR 1992)

- Základní principy politického systému (antitotalitní podstata demokracie v ČR)

- Občané a politika (aspekty české politické kultury)

- Organizované zájmy (zájmové skupiny, systém politických stran, masmedia)

- Státní instituce a politický proces (parlament, prezident, vláda, soudní systém)

- Komunální a regionální politika (obce a kraje jako samosprávné a správní orgány)

- Transformace politického systém ČR ve středoevropském kontextu (šance, rizika)

Publikace je určena studentům sociálních věd, stejně tak jako budoucím manažerům, ekonomům a právníkům. Obsahuje moderní politologické teorie, aplikované na realitu České republiky. Osvětluje politickou praxi a je též kronikou vývoje politického systému 1992-2010. Tím může sloužit jako přehledný zdroj informací a standardní příručka pro historiky, novináře, politiky, činitele veřejné správy, učitele i zainteresované laiky.

Specifikace

ROČNÍK STŘEDNÍ ŠKOLY
Autor Karel Vodička, Ladislav Cabada
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění