50 příkladů v počítačové grafice + DVD

50 příkladů v počítačové grafice + DVD
Kód: 149-35-2
Produktové číslo: 9788086686790
Nakladatelství: COMPUTER MEDIA
Autor: Pavel Navrátil
Vaše cena:430,00 Kč
390,91 Kč bez DPH

Finální ceny se mohou lišit.

Popis

Formát: A4 + DVD

Počet stran: 64

Vazba: brožovaná

Sada 50 příkladů z počítačové grafiky je určena pro všechny učitele nebo pedagogy školicích středisek, kde se počítačová grafika vyučuje. Velmi úspěšná, již tři dotisky!!

Sada obsahuje 50 řešených příkladů včetně všech podkladů, které jsou potřeba k úspěšnému vyřešení. Příklady jsou rozděleny následovně: první 3 příklady jsou čistě teoretické, dalších 22 příkladů je určeno pro procvičení rastrové grafiky a zbylých 25 příkladů pak slouží k procvičení vektorové počítačové grafiky.

Příklad rastrových příkladů:

* Úprava orientace fotografií

* Definice zlatého řezu

* Retuš starodávného kamene

* Barevné tónování výrobku

* Retuš červených očí

* Umělecké zpracování fotografie

* Pozadí pracovní plochy

* Úprava fotografie hradu

* Příprava a retuš monitoru do katalogu

* Fotomontáž "Česko"

* Mapa s významnými objekty

* Výstava

* a řada dalších příkladů (celkem 22) Příklad vektorových příkladů:

*

* Vizitka

* Logo

* Plánek pokoje

* Potisk automobilu

* Propagační leták

* Pozvánka

* Školní časopis

* Obálka knihy

* Návod na použití mixéru

* Potisk CD

* Pexeso

* Křížovka

* Billboard

* a mnoho dalších příkladů (celkem 25) Obtížnost je volena od nejjednodušších příkladů po nejsložitější. Mezi jednodušší patří například vytvoření vizitky nebo jednoduchá retuš. Mazi náročnějšími jsou pak zařazeny například složitější koláže nebo tvorba vyspělejšího propagačního materiálu.

Příklady jsou koncipovány průřezově z různých praktických témat, tj. od nejrůznějších retuší fotografií přes fotomontáže, kalibrační tabulky až po tvorbu letáků či návodů na obsluhu zařízení, tvorbu vizitek, billboardů apod. V drtivé většině je součástí zadání i podkladový materiál - tedy například u retuší jsou k dispozici i fotografie, které se mají retušovat; u fotomontáží jsou přiloženy fotografie, které mají být propojeny; u tvorby billboardu zase nechybějí fotografie, ze kterých se billboard bude skládat.

Při použití sady nerozhoduje, jaký grafický software vyučujete. Sadu lze použít pro jakýkoliv rastrový nebo vektorový editor.

Sada je složena ze zadání formátu A4, tištěného barevně na tvrdém křídovém papíře a vázaného v bloku. Důležitou součástí je CD, které obsahuje znovu zadání ve formátu PDF souborů, dále zdrojové soubory příkladů a v neposlední řadě samotné řešení.

Řešení příkladů v této sadě je koncipováno jako videořešení. To znamená, že namísto knihy je zde v multimediální videopodobě zaznamenán postup řešení krok za krokem s názorným komentářem. Díky tomu si řešení každého příkladu můžete přímo na počítači pustit jako video. To je obrovskou výhodou i proto, že postup je možné třeba na projektoru pustit i žákům a příklad tak lze použít nejen ke zkoušení, ale rovněž jako výuku s výkladem.

Specifikace

ROČNÍK STŘEDNÍ ŠKOLY
Autor Pavel Navrátil
card_giftcard
Dárkové poukazy

 

store
Široká nabídka

 

schedule
Rychlé dodání

 

attach_money
Náhradní plnění